Mətbuat şərhi 21 iyun 2025
İyunun 21-də Azərbaycanın xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Xarici İşlər Nazirləri Şurasının İstanbul şəhərində keçirilən 51-ci sessiyası çərçivəsində İordaniya Haşimilər Krallığının Baş nazirinin müavini, xarici işlər naziri Ayman Əs-Səfadi ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə İordaniya arasında ikitərəfli və çoxtərəfli əməkdaşlıq məsələləri, Yaxın Şərq bölgəsində regional vəziyyət, İsrail-İran qarşıdurması müzakirə olunub.
Azərbaycan ilə İordaniya arasında mövcud olan dostluq və tərəfdaşlıq münasibətlərinin inkişafı, ikitərəfli və beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi üçün səylərin artırılmasının vacibliyi vurğulanıb. Azərbaycan Respublikası Hökuməti və İordaniya Haşimilər Krallığı Hökuməti arasında Ticarət, İqtisadi və Texniki Əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın növbəti iclasının yaxın zamanlarda təşkilinə hazırlıq məsələləri nəzərdən keçirilib.

Press release 21 June 2025
On June 21, Azerbaijan’s Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov met with Ayman Safadi, Deputy Prime Minister and Minister of Foreign Affairs and Expatriates of Jordan, on the sidelines of the 51st Session of the Council of Foreign Ministers of the Organization of Islamic Cooperation (OIC) in Istanbul, Türkiye.
The discussions focused on bilateral and multilateral cooperation between Azerbaijan and Jordan, recent developments in the Middle East, and the Israel–Iran confrontation.
The foreign ministers emphasized the importance of further developing the friendship and partnership between the two countries, as well as enhancing collaboration within international organizations. They also reviewed preparations for the upcoming meeting of the Intergovernmental Commission on Trade, Economic, and Technical Cooperation between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of the Hashemite Kingdom of Jordan.