Mətbuat şərhi 15 mart 2017
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2702 saylı, 02.03.2017-ci il tarixli 2017 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışının təşkili və keçirilməsi
-          Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2702 saylı, 02.03.2017-ci il tarixli 2017 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışının təşkili və keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi haqqında Sərəncamına əsasən, 2017-ci ilin mayın 15-dən iyulun 15-dək vizalar Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Konsulluq İdarəsinin Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında yerləşən struktur bölmələri tərəfindən rəsmiləşdiriləcəkdir. Viza rəsmiləşdirilməsi üçün əsas hesab edilən sənədlərdən biri:
-          Eyni zamanda 2017 formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışı ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına səfər edən əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin (yalnız AR Prezidentinin 2016-cı il 1 iyun tarixli 923 nömrəli “ASAN Viza” sisteminin yaradılması haqqında” Fərmanına əsasən təsdiq edilmiş ölkələrin siyahısı üzrə - 81 ölkə) “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə elektron viza almaq imkanı olacaqdır.

Press release 15 March 2017
Simplification of visa procedures for foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan in connection with 2017 Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan
-         According to the Order  of the President of the Republic of Azerbaijan  No 2702, dated March 02, 2017 on simplification of visa procedures for foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan in connection with Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan may obtain visa from May 15, 2017 till June 15, 2017 from the Foreign Ministry Consular Department structural units located at the international airports of the Republic of Azerbaijan.
-         At the same time foreigners and stateless persons arriving in the Republic of Azerbaijan in connection with Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan may obtain electronic visa through “ASAN Viza”  (evisa.gov.az) system.