Baş nazir Əli Əsədov İordaniyanın sənaye, ticarət və təchizat naziri ilə görüşüb
Azərbaycanın Baş naziri Əli Əsədov noyabrın 28-də İordaniya Haşimilər Krallığının sənaye, ticarət və təchizat naziri, iki ölkə arasında Ticarət, İqtisadi və Texniki Əməkdaşlıq üzrə Hökumətlərarası Komissiyanın həmsədri Yarub Qudah ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-İordaniya dövlətlərarası münasibətlərinin dostluq və əməkdaşlıq prinsipləri əsasında inkişaf etdiyi vurğulanıb.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və İordaniyanın Kralı II Abdullah ibn Al Hüseyn arasında yaranmış səmimi münasibətlərin bu inkişafı şərtləndirən əsas amil olduğu bildirilib.
Görüşdə iki ölkə arasında müxtəlif istiqamətlərdə, o cümlədən ticarət-iqtisadi, investisiya, humanitar və digər sahələrdə qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi perspektivləri müzakirə olunub.

Azerbaijan’s PM meets with Minister of Industry, Trade and Supply of Jordan
Azerbaijani Prime Minister Ali Asadov met with Yarub Qudah, Minister of Industry, Trade and Supply of Jordan and Co-Chair of the Intergovernmental Commission on Trade, Economic and Technical Cooperation between the two countries.
During the meeting, the sides noted that the development of interstate relations between Azerbaijan and Jordan is based on the principles of friendship and cooperation.
They emphasized that the sincere relations between Azerbaijani President Ilham Aliyev and King Abdullah II ibn Al Hussein of Jordan play a decisive role in strengthening bilateral ties.
The meeting also discussed prospects for further expanding mutually beneficial cooperation in a number of areas, including trade and economic relations, investment, humanitarian collaboration, and other fields.