2023 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışı
2023 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışının təşkili və keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasına gələcək əcnəbi və vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün viza prosedurlarının sadələşdirilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq sərəncamına əsasən yarış ilə əlaqədar ölkəmizə gələn əcnəbi və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2023-cü ilin aprelin 1-dən mayın 15-dək Azərbaycan Respublikasının beynəlxalq hava limanlarında viza ala bilərlər.
Viza verilməsi üçün aşağıdakı sənədlərdən biri əsas hesab edilir:
• Formula 1 yarışlarının beynəlxalq təşkilatçıları olan “Formula One Management Limited” şirkətinin və Beynəlxalq Avtomobil Federasiyasının müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı və ya akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən digər sənəd;
• Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətində akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditsiya kartı;
• 2023 Formula 1 Azərbaycan Qran Pri yarışına bilet, o cümlədən elektron bilet və ya biletin əldə olunmasını təsdiq edən sənəd;

2023 Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan
According to the Order  of the President of the Republic of Azerbaijan  on simplification of visa procedures in connection with Formula 1 Gran-Prix of Azerbaijan, foreigners and stateless persons arriving to the Republic of Azerbaijan will be able to obtain visa on arrival at the international airports of the Republic of Azerbaijan from April 01, 2023 till May 15, 2023.
One of the below documents is required for visa issuance:
1. An accreditation card or other document confirming accreditation in accordance with the relevant rules of “Formula One Management Limited” company and International Automobile Federation, the international organizers of Formula 1 races;
2. An accreditation card for Baku City Curcuit Operations Company;
3. A ticket, including electronic ticket or a document that confirms obtaining a ticket for 2023 Formula 1 Azerbaijan Grand Prix;