Azərbaycan və Ermənistan arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası üzrə dövlət komissiyalarının beşinci görüşünə dair mətbuat məlumatı
30 noyabr tarixində Azərbaycan Respublikası və Ermənistan Respublikası arasında sərhəddə Azərbaycan Respublikasının Baş nazirinin müavini Şahin Mustafayev və Ermənistan Respublikasının Baş nazirinin müavini Mher Qriqoryanın sədrliyi altında Azərbaycan Respublikası və Ermənistan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası üzrə Dövlət Komissiyasının və Ermənistan Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası və sərhəd təhlükəsizliyi məsələləri üzrə Komissiyanın beşinci görüşü keçirilib.
Tərəflər delimitasiya məsələlərinin müzakirəsini davam etdirib, bir sıra təşkilati və prosedur məsələləri nəzərdən keçiriblər.
Tərəflər Azərbaycan Respublikası və Ermənistan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası üzrə Dövlət Komissiyası və Ermənistan Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası və sərhəd təhlükəsizliyi məsələləri üzrə Komissiya arasında iclasların və birgə işçi görüşlərin təşkili və keçirilməsi Reqlamentinin mətnini ilkin olaraq razılaşdırıblar.
Tərəflər Azərbaycan Respublikası və Ermənistan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası üzrə Dövlət Komissiyasının və Ermənistan Respublikası ilə Azərbaycan Respublikası arasında dövlət sərhədinin delimitasiyası və sərhəd təhlükəsizliyi məsələləri üzrə Komissiyanın birgə fəaliyyəti haqqında Əsasnamə layihəsinin razılaşdırılması üzrə işin başlanılması barədə sövdələşiblər, həmçinin komissiyaların görüşlərinin keçirilməsinin intensivləşdirilməsinə dair razılığa gəliblər.
Tərəflər həmçinin Komissiyaların növbəti görüşünün keçirilməsinin tarixi və yerini işçi qaydada müəyyən etmək barədə razılığa gəliblər.

Press release on the fifth meeting of the State Commissions on the delimitation of the state border between Azerbaijan and Armenia
On November 30, the fifth meeting of the State Commission on the delimitation of the state border between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia and the Commission on the delimitation of the state border and Border Security between the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan was held on the border between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia under the chairmanship of the Deputy Prime Minister of the Republic of Azerbaijan Shahin Mustafayev and the Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia Mher Grigoryan.
The parties discussed several organizational and procedural matters and proceeded with their discussion on delimitation issues.
The parties had reached an initial agreement regarding the text of the Regulation on the organization and holding of meetings and joint working meetings between the State Commission on delimitation of the state border between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia and the Commission on delimitation of the state border and Border Security between the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan.
The sides agreed to start the work on negotiation of the draft Regulation on the joint activities of the State Commission on delimitation of the state border between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Armenia and the Commission on delimitation of the state border and Border Security between the Republic of Armenia and the Republic of Azerbaijan. The parties also had come to an agreement to intensify the meetings of the commissions.